informace

INFORMACE O VÝUCE A VÝCVIKU

Výuka teorie se provádí na učebně  v domě JKS, Dukelská, Bruntál, každé pondělí od 16.00 do 18.30. Žák má k dispozici zdarma zapůjčené učebnice. Na učebně lze pomocí počítačové techniky procvičovat zkušební testy. Délka kurzu se pohybuje kolem 6 týdnů.

Jízdy se provádějí po celý týden po individuální domluvě. Začátek a konec jízdy sk. B, lze domluvit na kterémkoliv místě v Bruntále a okolí. 

Kurz lze začít kdykoliv, kterékoliv pondělí od 17.00 v Domě JKS, kde je učebna. Výcvik poskytuji na splátky, bez jakéhokoliv navýšení a skrytých poplatků. Kurzovné lze zaplatit jak v hotovosti, tak převodem na bankovní účet.

AUTOŠKOLA PROVÁDÍ VÝCVIK

AM – od 15 let malý motocykl s konstrukční rychlostí do 45 km/h. objemem spalovacího motoru nepřevyšujícím 50 ccm nebo s výkonem elektrického motoru do 4 kW. Tříkolová motorová vozidla nepřevyšující 50 ccm nebo u jiných motorů výkon nejvýše 4 kW, čtyřkolová kolová vozidla o hmotnosti v nenaloženém stavu nejvýše 350 kg se zdvihovým objemem zážehového motoru nepřevyšujícím 50 ccm nebo u jiných motorů s výkonem nejvýš 4 kW.

A1 – od 16 let motocykl do 125 cm nepřevyšující 11 kW výkonu motoru nebo u tříkolových motorových vozidel nepřevyšující 15 kW výkonu motoru.

A2 – od 18 let motocykl do 35 kW výkonu motoru.

A – od 20 let motocykl za předpokladu, že řidič je držitelem 2 roky skupiny A2 a složí doplňovací zkoušku

       od 21 let tříkolová motorová vozidla s výkonem převyšujícím 15 kW (v ŘP bude zapsáno omezení  „A pouze pro tříkolky“)

       od 24 let  bez omezení.

B – od 18 let automobil do 3500 kg a 9 míst včetně řidiče. Smí být připojeno přípojné vozidlo o největší povolené hmotnosti nepřevyšující 750 kg, pokud největší povolená hmotnost jízdní soupravy nepřevyšuje 3500 kg. Dále lze řídit na území České republiky vozidla skupiny A1 s automatickou převodovkou (aniž by tato skupina byla zapsána v ŘP).

       Při získání skupiny „B“ lze od 21 let řídit na území České republiky tříkolová vozidla zařazená do skupiny „A“ převyšující výkon motoru 15 kW. (aniž by toto bylo zapsáno v ŘP)

DALŠÍ ČINNOST AUTOŠKOLY

Školení řidičů referentů.

Kondiční jízdy.

Vrácení řidičského oprávnění po „vybodování“, odebrání soudem, úřadem atd.